TESEM, yapısal çelik tasarımı ve detaylandırması alanında Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olma hedefiyle 1989 yılında kurulmuştur. Senelerce büyük ölçekli inşaat projelerinde görev alan deneyimli kurucularımız, imalat ve montaj konusunda yetkin bir proje firmasına ihtiyaç duyulduğunu gözlemlemiş, bu boşluğu doldurmak adına farklı disiplinlerden imalat ve montaj alanlarında tecrübeli tasarımcıları bir araya getirme felsefesiyle TESEM’i kurmuşlardır.

 

30 yıllık bir çalışma hayatından sonra, Türkiye ve dünyada alışılagelmişin dışındaki çelik yapı tasarımı ve detaylandırması projeleri için akla gelen ilk isimlerden biri olan TESEM, 40 ülkede 900’ün üzerinde projeye katılarak kendi kuruluş amaçlarının dahi ötesine geçmeyi başarmıştır. TESEM, desteğine ihtiyaç duyan tüm müşterilerine küçük ya da büyük proje ayrımı yapmaksızın hizmet sunmaktadır. Stadyum ve hipodrom çatıları, geniş açıklıklı köprüler, çok katlı otopark yapıları, çimento fabrikaları, kongre merkezi ve havaalanı terminal binaları gibi çeşitli projelerde yer alan TESEM, başladığı projeleri en verilmli şekilde bitirmeyi amaçlamaktadır. TESEM çalıştığı her projede deneyimlerini ve birikimini arttırarak hızla büyümeye ve gelişmeye devam etmektedir. 

 

TESEM, müşterilerine betonarme ve çelik yapısal tasarımı, yapısal çelik detaylandırma ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. TESEM personelinin imalat ve montaj yöntemleri konusundaki geniş bilgi birikimi müşterilerimize zaman ve maaliyetten tasarruf ettirecek verimli tasarımlar sunmamızı sağlamaktadır. Müşteri portföyümüzdeki tutarlılığı başarımızın bir ölçüsü olarak kabul ediyor, yaptığımız işlerden sonra bizimle farklı projelerde müşterilerimizin memnuniyetinden onur duyuyoruz.